تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب : ۵۷۴
تعداد نظر۵
جالب است ۹
گفتگو با «آزاد حداد» از مقاومتگران مستقر در سنگرهای جبهه پنجشیر

از جذب نیرو تا بزبزک...در گفتگو با یک عضو مقاومت در پنجشیر

از جذب نیرو تا بزبزک...در گفتگو با یک عضو مقاومت در پنجشیر
▪️طالبان تلاش داشتند حملاتی را علیه جبهه مقاومت پنجشیر سازماندهی کنند. اما یکی از خودروهای طالبان دیروز(دوشنبه ۱۸ دلو/بهمن)در کنار جاده مورد حمله نیروهای مقاومت قرار گرفت و ۹ کشته بر جای گذاشت. یک خودروی دیگر نیز در خیرخانه(کابل)مورد هدف قرار گرفت که طی آن ۴ نفر از نیروهای طالبان کشته شدند.

 
▪️فرماندهان طالبان دستور گرفته‌اند تا رفتار خوبی با مردم داشته باشند اما مردم تمایلی به ارتباط داشتن با آنها ندارند. حتی با آنها حرف نمی‌زنند. این رفتار آنها را عصبی کرده و باعث آزار مردم می‌شوند.

▪️جست‌و‌جوهای خانه به خانه و آزار مردم در پنجشیر به دلیل ترس از نیروهای مقاومت همچنان ادامه دارد. نیروهای طالبان بدون اجازه وارد خانه‌ها شده، زنان و‌ کودکان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند. حتی از کودکان با زور و خشونت علیه کودکان، آن‌ها را وادار می‌کنند علیه والدین و بستگان خود حرف بزنند. مردم به شدت درگیر فقر و ظلم طالبان هستند.

▪️در فیض اباد، مرکز استان بدخشان  امروز(۱۹ دلو/بهمن)هم حمله‌ای علیه طالبان صورت گرفت. پس از حمله آن، طبق معمول قرنطینه‌ای از سوی طالبان ایجاد شد. به همین دلیل نمی‌توان اطلاعات دقیقی از این حمله داد اما به نظر می‌رسد
این حمله ناشی از درگیری داخلی میان طالبان بر سر امتیازگیری بوده است.

▪️صدها نفر از نیروهای سایبری طالبان در دفتر مرکزی آنها و هزاران نفر در سراسر کشور در حال فعالیت هستند. هرکدام از آنها ده‌ها اکانت فیک و‌ جعلی در شبکه‌های اجتماعی دارند و در راستای شایعه پراکنی و از بین بردن اعتماد مردم نسبت به جبهه مقاومت، فعالیت دارند. یک تیم رسانه‌ای قدرتمند که احتمالا از پاکستان وارد کشور شده‌اند نیز در حال سوءاستفاده از عکس‌های نیروهای مقاومت بوده و برای مقاصد امنیتی به نام آنها، صفحات جعلی درست می‌کنند.

▪️جلب و‌ جذب نیرو توسط مقاومت ادامه دارد. هر جبهه در منطقه خود مشغول جذب نیرو است، اما به صورت سری، نه با ثبت‌نام اینترنتی و دروغ‌هایی که در فضای مجازی می‌نویسند. در این زمینه مرجع ما «علی میثم نظری» مسئول روابط خارجی جبهه و «احمد مسعود» رهبر جبهه مقاومت ملی هستند که می‌توان اخبار دقیق جذب نیرو را از طریق ایشان پیگیری کرد.

▪️طالبان تلاش داشتند فرمانده خالد را در شمال کابل با تله قرار دادن مردم عادی، به یک مهمانی کشانده و دستگیر کنند ولی خوشبختانه وی دقایقی پیش از رسیدن طالبان، محل را ترک کرد. این اتفاق مشابه جریانی است که برای فرمانده جمشید کوهستانی رخ داد که طی آن، ایشان و ۶ نفر از همراهانش به شهادت رسیدند.

▪️گاهی در برخی خطوط، نیروهای مقاومت می‌توانند به راحتی نیروهای طالبان را مورد هدف قرار داده و از بین ببرند. اما می‌دانند اغلب آنها هم جوانان همین ملک‌اند که به زور به کوه فرستاده شدند. لذا از کشتن آنها صرف نظر می‌کنند. بهار حملات سنگینی علیه طالبان نداریم.
گاهی جهت جلوگیری از حملات طالبان، عملیان‌هایی صورت می‌گیرد.

▪️در دشتک پنجشیر سلاحی به نام «بزبزک» آورده‌اند. استفاده از آن نیازمند مهارت است. در جنگ پنجشیر که ۶ ماه قبل رخ داد، نیروهای عرب و  پاکستانی طالبان از این سلاح استفاده کردند.

▪️در حال حاضر هزاران نفر که بینشان عرب‌هایی احتمالا از قطر هم هستند به پنجشیر، مخصوصا منطقه شتل وارد شده‌اند. صدها نیروی دیگر هم به خوست‌ها و اندراب فرستاده شدند. احتمالا قصد حمله دارند.

▪️در پارندی و رخه، گاهی نیروهای طالبان کوهستان را زیر آتش سلاح سنگین می‌گیرند چون توانایی نزدیک شدن به کوه‌ها را ندارند. در طول روز نیز با استفاده از پهپادها، شناسایی انجام داده و کوه‌ها را با خیال حضور نیروهای جبهه مقاومت بمباران می‌کنند.

▪️این حملات کور دو دلیل عمده دارد:
۱) عدم توانایی طالبان برای صعود به بخش‌های بالایی کوه‌ها
۲) ترس از تلفات

▪️طالبان در کابل و پنجشیر و ... به دنبال نیروهای مقاومت و خانواده‌های آنان هستند. چند روز قبل نیز با استناد به اعترافات اجباری یک کودک هشت تا ده‌ساله، تحت شکنجه، افراد زیادی را به بهانه همکاری با جبهه مقاومت، دستگیر، زندانی و شکنجه کردند.

▪️جوان دیگری را نیز دستگیر کرده و ناخن‌های دست و‌ پای او را کشیده‌اند. تا کنون پس از گذشت یک ماه هنوز خبری از او نداریم.

▪️متاسفانه در پنجشیر مواد غذایی بسیار کم بوده، مردم قصد ترک شهر و رفتن به کابل برای زندگی در کنار فامیل خود را دارند. اما طالبان این اجازه را به آنها نداده و گروگان‌گیری می‌کنند تا نیروهای مقاومت بر مواضع آنها حمله نکند. https://panjshirnews.com/vdcjfxeizuqea.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ارمان ارمان جاننا مننه
خدا بلایی پست تر بر سرشان میاورد چون خیانت بدولت کردند به ارتش پشت کردند حالا هم سزایشان را میبینند
من آمده ام برای جنگ با طالب من را راهنمایی کنید تا به گروه مقاومت بپیوندم
سرکوب طالبان