تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب : ۳۵۶۵
تعداد نظر۱
جالب است ۲
فوزیه کوفی، عضو پارلمان پیشین افغانستان، در واکنش به بازداشت زنان و دختران از سوی طالبان گفته است که این گروه هر زن را مجرمی می‌داند که باید بی‌گناهی خود را ثابت کند.
طالبان هر زن را مجرمی می‌داند که باید بی‌گناهی خود را ثابت کند
فوزیه کوفی، عضو پارلمان پیشین افغانستان، در واکنش به بازداشت زنان و دختران از سوی طالبان گفته است که این گروه هر زن را مجرمی می‌داند که باید بی‌گناهی خود را ثابت کند.

خانم کوفی گفته است در شرایط حاضر تمرکز جهان معطوف به جنگ غزه است و گروه طالبان با بهره‌برداری از این زمینه جنگ علیه زنان و دختران افغانستان را شدت بخشیده است.

عضو پارلمان پیشین گفته است که ماموران [به اصطلاح] امر به معروف گروه طالبان روزانه ده‌ها زن و دخترا را از خیابان‌های کابل دستگیر کرده با خود به
جای نامعلوم انتقال می‌دهند.

این عضو هیات مذاکره‌کننده با طالبان در دوحه در ادامه پرسشی را مطرح کرده است که به نظر می‌رسد متوجه دولت‌هایی باشد که حقوق بشر و حقوق زن ظاهراً برای‌شان اهمیت دارد:‌ «از زمان روی کار آمدن طالبان بیشتر از هزار دیدار با این گروه انجام شده است. اما آیا کسی این گروه را برای قولی که در مذاکرات دوحه داده بود، بازخواست کرده است؟»

بازداشت خودسرانه زنان و دختران از سوی طالبان واکنش‌های سیاستمداران افغان و نهادهای ملی و بین‌المللی مدافع حقوق بشر را برانگیخته است.

گروه تروریستی طالبان این روزها بیش از هر زمان دیگر با نفرت و انزجار عامه رو‌به‌رو است؛ نفرتی که منجر به پایان عمر آن خواهد شد. برای همین است که احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، در واکنش خود خاطرنشان ساخت که «طالبان با بازداشت زنان و دختران سند نابودی زودهنگام خود را امضا می‌کنند.»
https://panjshirnews.com/vdca.inek49nmm5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چشم حامیانشان روشن. از آمریکا تا چین و ایران روشن