تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸
کد مطلب : ۷۲۳
هشدارهای کارشناسان در پی انتشار اخبار درگیری‌ها در پنجشیر
دیروز اخباری مبنی بر سقوط یک چرخبال طالبان توسط نیروهای مقاومت از یکسو و شهادت یک عضو مقاومت بر اثر حملات طالبان بارها دست به دست شد، اما هیچکدام تا هنوز بطور قطعی  تایید نشدند. آخرین خبرهای رسمی همان است که برخی منابع طالبان و جبهه مقاومت منتشر کرده و ما نیز پیشتر در وبسایت تقدیم مخاطبان کرده بودیم. اما فیلم پرواز چرخبال‌های طالبان بر فراز پنجشیر از رزمتدگان مقاومت به دست ما رسیده است که تقدیمتان می‌شود. مابقی همان اخبار پیشین منتشره از سوی امارت و مقلومت است، یعنی ؛

...کماندوهای طالبان هنوز هم در کوتل "آرزو" حضور دارند. آن‌ها مدعی‌اند چهار اطراف مبارزین محاصره است، درگیری زیادی با مقاومتی‌ها داشته‌اند و تماس با وزیرخان شتلی قطع است، گفته می‌شود که زد و خورد زیاد شده و از تلفات معلوم نیست. طالبان مدعی است امشب سخت‌ترین عملیات را بالای گروه مقاومت در شتل راه اندازی دارد.

اما از
سنگرهای مقاومتگران در شتل و زمانکور اخبار متفاوتی می‌رسد. نیروهای فرمانده "وزیرخان شتلی" در تماس خبرنگاران خبرگزاری صدای افغانستان[پنجشیرنیوز]تایید می‌کنند که امروز مواضع آنان بشدت بمباران شده است. آن‌ها می‌گویند به یک چرخبال طالبان آسیب رسانده‌اند. به طوری‌که چرخبال مذکور مجبور به فرود شده است. آن‌ها درگیری‌ها و زخمی شدن یک نیروی مقاومت را تایید کرده، اما تاکید می‌کنند فعلا نیروهای امارت پس از یک حمله بی‌ثمر، در حال عقب‌نشینی و دور شدن از مواضع و سنگرهای مقاومت هستند.در فیلم می‌شنویم که یکی از رزمندگان مقاومت می‌گوید؛ اگر دوشیکا می‌بود این‌ها را می‌زدیم، و دیگری در بی‌سیم به او پاسخ می‌دهد؛ ما اینجا دوشیکا داریم اما پایه‌اش را نداریم...
نیروهای مقاومت با حداقل امکانات در حالی‌که از جان مایه می‌گذارند سرگرم نبرد با دشمن تا دندان مسلح‌اند. دشمنی که امریکا ۸۵ میلیارد دلار سلاح برای آن‌ها به یادگار گذاشته است، به اندازه کل سلاح‌های یک سوم کشورهای عضو ناتو!

□□

این اخبار در این روزها از آن جهت جالب است که ‏طالبان ربودن زنان معترض را انکار می‌کنند، اما اعترافات اجباری آنان را نشر می‌کنند. وجود نیروهای جبهه مقاومت را انکار می‌کنند، اما با هلیکوپتر و تانک به بغلان و پنجشیر لشکرکشی می‌کنند. می‌گویند، جنگ پایان یافته و آزادی کامل به وطن برگشته، اما برای دوام جنگ انتحاری تربیه می‌کنند! می‌گویند عفو عمومی اعلام شده است و همه برگردند، اما هر روز عده‌ای تیرباران، دستگیر و ناپدید می‌شوند
و تا امروز هم بیش از دومیلیون نفر از کشور فرار کرده‌اند و....آیا همین دلایل برای دروغگویی و تروریست بودن آنان کافی تیست؟

□□□

اما انتشار این اخبار در فضای مجازی و رسانه‌ها با واکنش‌های منفی زیادی نیز از سوی نخبگان و برخی کارشناسان نظامی مواجه شد. یکی از آنها ضمن ارسال پیام برای خبرگزاری صدای افغانستان[پنجشیرنیوز]نوشت:
امروز در فیسوک ویدیویی را از کوه‌های پنجشیر گذاشته بودند که چرخبال‌های طالبان در دل کوه‌ها در گردش است. در پس زمینه صدای بچه های مقاومت شنیده می‌شود که یکی به دیگری می‌گوید:
دهشکه(دوشیکا)اگر باشد چرخبال را می‌زنیم. دیگرش در پاسخ به او می‌گوید: دهشکه است؛ اما مسند(پایه)نداره که ایستاده‌اش کنیم؛ بدین‌ترتیب، راز ضعف‌های‌شان را نا آگاهانه به دشمن افشا می‌کنند؛ بدینسان، رازهای دیگرشان را نیز!...چرا؟ باید به فرماندهان مقاومت بگویند؛ رازهای نظامی‌شان را در فیسبوک قصه نکنند!

و دیگری نیز بر همین سیاق تذکر بجایی داده بود که :
دوستان! التماس می‌کنم، به همه بچه‌های جبهه برسانید، که دیگر عکس و ویدیو نشر نکنند. باور کنید، بنده که یک غیرنظامی هستم، می‌توانم محل آنها را از این نوارها و عکسهای منتشره تثبیت کنم. لطفاً هر کسی، هر کسی را در صف مقاومت می‌شناسد، این پیام را به او برساند. امروز حمله‌ها در کوتل "آرزو" میان "تاواخ" و "شتل" بود، شب سر "عبدالله‌خیل"، "آنابه"، "خینج"، "شابه" و...حمله می‌شود.
  https://panjshirnews.com/vdcfimdeaw6d0.giw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

راس میگن الله وکیلی
سلام چرا فیلم های احمد مسعود را نشان نه میدهد
تو رو خدا جدی بگیرین
ترخدا جدی بیگیرین وقیقا که این حرف ها حقیقت دارد
من صدفیصد معلومات دارم که طالبان وحشی زیادتر از همین طریق جاهای جبهه مقاومت را شناسایی میکنن بعدش هم محاصره و حمله میکنن پس لطفا از خود ثبوت برجا نگذارید و خودرا بردام نه اندازید لطفا جدی بیگیرین تا به این وحشی ها پیروزشوین به توکل الله
چرا پنجشیر سق کرد